Forum Bihorskih okruga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Bihorskih okruga

- Petnjica & Lagatore -
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Bihorka
Clan
Clan
Bihorka


Broj komentara : 368
Registration date : 2008-09-26

KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Empty
KomentarNaslov komentara: KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI   KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Icon_minitimeSun Oct 05, 2008 9:20 pm

ZNAČI:::::mladi ste, atraktivni, ambiciozni, želite ostati u svom kraju--kako se organizovati, --šta sa porodicom sutra i td?????.----------molim komentare
Na vrh Go down
Admin
Admin
Admin


Broj komentara : 25
Age : 46
Lokacija : bihor,petnjica,lagatore...
Registration date : 2008-09-15

KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI   KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Icon_minitimeSat Oct 25, 2008 1:58 am

e ovo je tek tema za razmmišljanje,hehehe
ajde da malo budemo iskreni kako mi koji smo trenutno orijentisani za zivot u petnjici, tako i vi koji treutno zivite u dijaspori...malo sam i ja setao po zapadu, lijepo je gore u dijaspori ali brate ruku na srce, pa nema nigdje naseg zavicaja, ove nase ljepote, prirode, ovih naših običaja...ovdje čovjek zaradi 300 eura, al zato troši najmanje 500 eura, hmmm, ...u dijaspori se zaradi i po 3, 4 hiljade al se nema vakta šta trošit...nema se vremena za porodicu, djeca pozele svoje roditelje...danas ti sin ima curu-sjutra (nedaj Bože) momka...grehota, al šta da se radi život je takav... Bihor ostaje Bihor, nekako s kraja svijeta, zaboravljen i pokraden, ...daleko od očiju ALI NE I OD SRCA!!!
i za kraj mali citat, prepoznaćete
"...ostajte ovdje, sunce tuđeg neba neće vas grejati ko što ovo greje..."
Na vrh Go down
https://bihor.bosnianforum.com
Azra

Azra


Broj komentara : 16
Age : 44
Registration date : 2008-11-17

KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI   KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 2:20 pm

Nisam bila u Petnjici skoro godinu, ali kako cujem, dosta je zivo, prave se neke zgrade, pa obnovio se Dom kulture. Kako je petkom, imal naroda ko nekad? ja cvrsto vjerujem da je buducnost, a i dobar posao u seoskom turizmu i poljoprivredi. Pozelim brate pravog paradajza, krompira, ovo sad sve vjestacko, bez ukusa. Da mi je nekad dobar kacamak pojesti, kako ga je samo moja rahmetli majka znala napraviti. Pa mantije, zeljanik.... Ljudi se sve vise okrecu prirodi i domacim jelima. Samo se treba malo bolje organizovati, malo obici teren, vidjeti kako ljudi zive, cime se bave, napraviti neko udruzenje, ako vec ne postoji. jer drugacije je kad se zna kod koga se moze otici prespavati, nesto pojesti. Skoro sam bila u selu Lukomir, to je na vrhu Bjelasnice, ljudi zive u drvenim kolibama, kucama od cerpica, obuceni u tradicionalnu nosnju. Tako me nekako sve podsjetilo na Bihor. Ali tamo ako hoces da pojedes pitu za nju platis 60-70 maraka. Da ti neka zena skuha kafu treba ti 15-20 KM. Vunjene carapa 20 maraka. Sve se to moze iskoristiti i u Bihoru. Vidjela sam neke turisticke prospekte, odlicno su uradjeni, prikazuju bas ljepote naseg kraja. Samo tako nastavite i dalje!
Na vrh Go down
ane

ane


Broj komentara : 3
Registration date : 2008-12-29

KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI   KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Icon_minitimeTue Dec 30, 2008 12:04 am

Ja sam rođena u Petnjici i znam da je lijepo živjeti, ali ne postoji industrije, nema zaposlenja.
Na vrh Go down
Sponsored content





KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI   KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI Icon_minitime

Na vrh Go down
 
KAKO ZAPOČETI ŽIVOT U PETNJICI
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Forum Bihorskih okruga :: Dijaspora i mi-
Idi na: